Zaklatottan mesélnek az átélt katasztrófáról a venezuelai kettős földrengés túlélői. A megrongálódott épületekből kimentettek arról számoltak be, hogy csapdába estek a saját lakásukban.A caracasi Martha Añez azt mondta a CNN-nek, hogy miután nem tudta kinyitni az ajtót, kétségbeesésében az erkélyre rohant, onnan kiáltozott, hogy valaki segítsen neki. A második, erősebb rengést még két utórengés követte, ami Añez szerint 60-90 másodperc hosszú lehetett, de „végtelennek érződött”. A túlélő azt mondta, többen rúgták rá az ajtót, de valójában azt se tudja, pontosan kik mentették meg. A társasház első három emelete elmondása szerint „totálisan és abszolút romokban hever”.Erik Martinez arról számolt be a CNN riporterének, hogy a felső szomszéd lakása gyakorlatilag az övére szakadt, míg ő bútorokkal próbálta védeni magát. Neki nagyjából két órát kellett várnia a kimentésre. „Miután a mentők észlelték, hogy életben vagyok, arra kértek, hogy »beszéljek, beszéljek, beszéljek,« úgyhogy beszéltem”. https://hvg.hu/zhvg/20260625_venezuelai-foldrenges-magyarazat-lemeztektonika-harangi-szabolcs-elte-vulkanologusA nagy nyugati hírügynökségek a vészhelyzeti menedékké alakított iskolákat keresték fel, a Guardian szemléje szerint az egyik ide szállított túlélő, Hector Ricci arról számolt be az AP-nek, hogy a rengések „lágyan kezdődtek, aztán egyre erősödtek,” aztán mindenkinek menekülnie kellett, és kint gyűltek össze, az utcán.Roberto Gamas elmondása szerint az épület, melyben tartózkodott, „ide-oda billegett” a „valószínűtlen, iszonyú erők” miatt. Maria Alejandra pedig a Reutersnek úgy fogalmazott, a jelenetek olyanok voltak, „mint egy horrorfilmben, át kellett másznunk a romokon, mindenen”.A BBC-nek egy caracasi újságíró, Luis Hernandez nyilatkozott, aki a kutyáját is mentve menekült el otthonából a „szörnyű, félelmetes rengések” elől. Azt mondja, mivel országa eleve gazdasági krízisben van, még nehezebb lesz felmérni a károkat, az áram- és internet-kimaradások mindent tovább bonyolítanak.Rengeteg a bizonytalanság és a félelem, szerintem, mint venezuelaiak, erre nem voltunk felkészülve.
„Olyan volt, mint egy horrorfilm” – megmenekülésükről mesélnek a venezuelai földrengés túlélői
A beomló épületek miatt sokan a lakásukban rekedtek, volt, aki bútorok alá bújva próbálta megvédeni magát a rászakadó plafontól.










