Saját kezében volt a sorsa, de elszalasztotta a lehetőséget a dél-koreai fociválogatott, amely azzal, hogy nagy meglepetésre 1–0-ra kikapott Dél-Afrikától, a kiesés szélére sodródott. A történtek után a koreai sajtó nem kegyelmezett Hong Mjung Bo szövetségi kapitánynak, az egyik újságíró pedig provokatívan azt kérdezte tőle:A meccs előtt ételmérgezést kapott a csapat, vagy valami más dolog áll a vereség hátterében?„Ezen a szinten minden felelősség a vezetőedző vállát nyomja. Végső soron én hoztam rossz döntéseket, amelyek ehhez az eredményhez vezettek” – válaszolta Hong, hozzátéve, hogy bár rosszul játszottak, semmi olyan dolog nem áll a háttérben, amire a kérdés irányult. „De még ha voltak is problémáink, akkor sem akarnám őket kifogásként használni. Valóban ez volt a legrosszabb mérkőzésünk a csoportkörben” – jegyezte meg.A legtöbb kritikát azért kapta, mert a csapat legnagyobb sztárja, Szon Hung Min csak csereként kapott lehetőséget. „Úgy éreztem, jobb lenne, ha a második félidőben játszatnánk, akkor több tere lenne, mint a legelején, amikor az ellenfél játékosai még tele vannak energiával” – indokolta döntését a koreai kapitány.Dél-Korea az A csoport harmadik helyén zárt egy győzelemmel, két vereséggel és mínusz egyes gólkülönbséggel, most pedig azt várja, hogyan alakul a többi csoportharmadik sorsa.