Hong Mjungbo, Dél-Korea szövetségi kapitánya kemény kritikákat kapott, miután csapata csütörtökön az A csoport zárófordulójában 1–0-ra kikapott Dél-Afrikától. A vereséggel Dél-Korea nehéz helyzetbe került: matematikailag még van esélye bekerülni a legjobb 8 csoportharmadik közé, de a sorsa már a többi eredményen múlik.

A koreai média feszült hangulatban érkezett a mérkőzés utáni sajtótájékoztatóra, az újságírók gyorsan kérdőre is vonták Hongot.

„A csapat ételmérgezést kapott? Különben nehéz magyarázatot találni a mutatott teljesítményre”

– kérdezte gúnyosan az egyik riporter.

Fotó: