Hong Mjungbo, Dél-Korea szövetségi kapitánya kemény kritikákat kapott, miután csapata csütörtökön az A csoport zárófordulójában 1–0-ra kikapott Dél-Afrikától. A vereséggel Dél-Korea nehéz helyzetbe került: matematikailag még van esélye bekerülni a legjobb 8 csoportharmadik közé, de a sorsa már a többi eredményen múlik.
A koreai média feszült hangulatban érkezett a mérkőzés utáni sajtótájékoztatóra, az újságírók gyorsan kérdőre is vonták Hongot.
„A csapat ételmérgezést kapott? Különben nehéz magyarázatot találni a mutatott teljesítményre”
– kérdezte gúnyosan az egyik riporter.
Fotó:










