Dél-Korea nagy lehetőséget szalasztatott el azzal, hogy a csoportkör zárófordulójában 1-0-ra kikapott Dél-Afrikától, mert így a rivális kaparintotta meg a csoportmásodik, biztos továbbjutó helyet, míg az ázsiaiak három ponttal és mínusz egyes gólkülönbséggel azt várhatják, hogyan alakul a többi csoportharmadik sorsa.
Mindezek után a koreai sajtó nem bánt kesztyűs kézzel a szövetségi kapitánnyal, Hong Mjongbóval, aki kapott egy provokatív kérdést is az Indian Times cikke szerint.
A meccs előtt ételmérgezést kapott a csapat, vagy valami egyéb történt?
– vetette fel neki egy újságíró utalva arra, hogy gyengén szerepelt a csapat, mire a kapitány próbált higgadtan felelni, hogy semmi ilyesmi nem áll a háttérben és nem akar kifogásokat keresni.
Az tény, hogy ez volt a leggyengébb meccsünk a háromból.











