Az olaszországi hőhullám az Uffizi-képtár működését is megbénította: előbb korlátozták a látogatók számát, majd teljes napra fel is függesztették a belépést.

Az Uffizi-képtárban először korlátozták a belépők számát, majd felfüggesztették a látogatást az elromlott klímaberendezés miatt – közölte szerdán a firenzei képtár.

A légkondicionáló rendszer nem megfelelő működése következtében a képtár egyes termeiben a hőmérséklet elérte a 32 Celsius-fokot, ami a látogatók és a múzeum dolgozói számára is megnehezítették az épületben való tartózkodást.

Megoldásként előszőr a belépések számát próbálták csökkenteni, ami hosszú sorokhoz vezetett a bejáratnál. Sokan lemondtak a látogatásról. Később az Uffizi egész napra felfüggesztette a jegyeladást.

Az Olaszországot is térdre kényszerítő hőhullámban, amelynek során egyes helyeken még a villanyvezetékek is megolvadtak, Firenzében mérik a legmagasabb hőmérsékleteket. Az előrejelzések szerint a csaknem 40 Celsius-fok egészen jövő hét elejéig megmaradhat. A városban a legmagasabb fokú hőségriasztás van érvényben.