Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zlikwidowali laboratorium chemiczne służące do produkcji substancji psychoaktywnych. Z zarekwirowanych chemikaliów można było wyprodukować do pół tony narkotyków.
Akcja pograniczników odbyła się pod koniec maja w ścisłej tajemnicy, bez współpracy z lokalnymi strukturami policji. Dopiero w środę 24 czerwca Straż Graniczna oficjalnie poinformowała o likwidacji w województwie śląskim, w powiecie lublinieckim, laboratorium chemicznego służącego do produkcji substancji psychoaktywnych.
Według naszych ustaleń, nielegalne laboratorium działało w miejscowości Sadów. Funkcjonariusze zatrzymali na gorącym uczynku 35-letniego mężczyznę, który podejrzany jest o produkcję oraz wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych.
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Materiał promocyjny








