To wielki dzień dla Radomia, dzień prawdy wobec tych, którzy próbowali siać zamęt, manipulację i niechęć do tego, żebyśmy inwestowali jak najwięcej pieniędzy w polskie uzbrojenie - powiedział szef MON.
Artykuł aktualizowany
Minister obrony narodowej poinformował w Radomiu o podpisaniu umowy, w ramach której polska armia otrzyma 46 tys. kolejnych karabinków Grot. Jak przekazał, łączna wartość kontraktu, wraz z niedawno podpisanym aneksem, wynosi około 600 mln zł, a całość zamówień obejmuje 110 tys. sztuk broni.
Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślił, że kontrakt wzmacnia wojsko i krajowy przemysł zbrojeniowy, a także odpowiada na wcześniejsze zarzuty o ograniczanie zamówień dla polskich firm.
Szef MON przekonywał, że zawarta umowa przeczy wcześniejszym twierdzeniom, jakoby rząd miał ograniczać produkcję uzbrojenia w Polsce lub przenosić zamówienia za granicę.








