Minister obrony narodowej ogłosił w Radomiu podpisanie umowy dotyczącej kolejnej partii karabinków Grot. Jak przekazał, łączna wartość kontraktu wraz z niedawno podpisanym aneksem wynosi około 600 mln zł, a całość zamówień obejmuje 110 tys. sztuk broni.

Kosiniak-Kamysz: nie ulegliśmy manipulacji

Szef MON przekonywał, że zawarta umowa przeczy wcześniejszym twierdzeniom, jakoby rząd miał ograniczać produkcję uzbrojenia w Polsce lub przenosić zamówienia za granicę.

- To wielki dzień dla Radomia, dla naszego bezpieczeństwa. Dzień prawdy wobec tych, którzy próbowali siać zamęt, manipulację i niechęć do tego, żebyśmy inwestowali jak najwięcej pieniędzy w polskie uzbrojenie - powiedział Kosiniak-Kamysz.

Minister zaznaczył, że rząd zamierza wykorzystywać wszystkie dostępne źródła finansowania rozwoju polskiej zbrojeniówki, w tym środki krajowe, europejskie i natowskie. - Nie ulegliśmy i nigdy nie ulegniemy tym, którzy nie chcą rozwijać polskiego przemysłu zbrojeniowego - stwierdził.