Umowa na zakup trzech okrętów podwodnych od Szwecji zostanie podpisana 29 czerwca w Gdyni - poinformował wicepremier, szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz. Dodał, że w ramach umowy Polska w przyszłym roku otrzyma też okręt, który będzie użytkowany do czasu realizacji zamówienia.
Podczas poniedziałkowej (22 czerwca) konferencji prasowej w Madrycie wicepremier, szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz był pytany o finalizowanie programu Orka, który dotyczy zakupu okrętów podwodnych dla Marynarki Wojennej. W ubiegłym roku partnerem w programie Orka wybrana została Szwecja, która zaproponowała okręty A26 klasy Blekinge. Szwedzi pokonali tym samym oferentów m.in. z Włoch, Francji, Hiszpanii, Niemiec czy Korei Południowej.
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Materiał promocyjny
Tylko na Wyborcza.pl









