A jelenlegi információk szerint az elszíneződést okozó anyag emberre nem jelent veszélyt, de az élővilágban károkat okozhatott.
Mi is beszámoltunk arról, hogy június 23-án napközben valami durván beszínezte a Miskolcot átszelő Szinva patakot: egy jelentős szakaszon narancssárga színű lett a víz.
Tóth-Szántai József polgármester Facebook-bejegyzésében az olvasható, hogy helyszíni vizsgálatok és az első információk alapján valószínűsíthető, hogy a Szinva elszíneződésének oka a Tatár utcai Fűtőmű területén keresendő.
Mint írta, a MIHŐ egyik gőzfejlesztő kazánjánál karbantartási munkálatok zajlottak és a kazánból leengedett, vas-oxidot tartalmazó vizet eredetileg a szennyvízelvezető rendszerbe engedték, azonban műszaki hiba vagy mulasztás miatt a víz egy része a Szinvába jutott.
A helyszínen a tűzoltóság, a rendőrség, a városgazda és az illetékes szakemberek is vizsgálatot folytattak, a jelenlegi információk szerint az elszíneződést okozó anyag emberre nem jelent veszélyt.










