Erős szagú, üledékes szennyezés szivárog a patakba.

Narancssárgára színeződött a miskolci Szinva patak vize – írja a Minap. A lap úgy tudja, hogy a Kiss Ernő utcánál szivárog az erős szagú, üledékes szennyezés a patakba.A történtekről értesült Tóth-Szántai József miskolci polgármester is, aki kedd délután a közösségi oldalán azt írta: a helyszínen egyeztetett a katasztrófavédelem szakembereivel, akik egyelőre vitzsgálják az elszíneződés okát és eredetét.A Kormányhivataltól soron kívüli vízvizsgálatot kértem, amelynek eredménye várhatóan holnapra készül el. Jelenleg nincs olyan információ, amely közvetlen veszélyre utalna, ugyanakkor a pontos okok feltárásáig minden szükséges vizsgálatot elvégzünk– közölte a polgármester. https://www.facebook.com/tothszantai.jozsef/posts/122255999324129106?ref=embed_postNyitókép forrása: Tóth-Szántai József / Facebook

Hozzászólások