W poniedziałek 22 czerwca ruszyły kwalifikacje do Wimbledonu wśród tenisistów. Następnego dnia do rywalizacji przystąpiły panie, a wśród nich dwie Polki: Katarzyna Kawa (119. WTA) oraz Linda Klimovicova (167. WTA). Kawa swoje spotkanie pewnie wygrała, natomiast Klimovicova musiała uznać wyższość Lulu Sun.

Zobacz wideo

Ogromny pech Polki

Do samego końca w udział w kwalifikacjach wierzyła Martyna Kubka. Klasyfikowana na 211. miejscu w rankingu WTA tenisistka była pierwszą oczekującą na liście rezerwowych zawodniczek. Jak poinformował na platformie "X.com" Szymon Przybysz, niestety taki stan rzeczy utrzymał się w momencie rozpoczęcia ostatnich spotkań pierwszej rundy kwalifikacji, co zamknęło drogę Polce do rywalizacji o udział w Wimbledonie.

Kubka pożegnała się z londyńską imprezą wpisem na swoim "Instagramie". "Do zobaczenia za rok" - napisała.