Iga Świątek w tegorocznym Roland Garros odpadła w IV rundzie po porażce z Martą Kostiuk. Polka nie nawiązała tym samym do swoich wielkich chwil w Paryżu, gdzie w przeszłości triumfowała aż czterokrotnie. Teraz 25-latka rozpocznie sezon na kortach trawiastych: najpierw w Bad Homburg, a następnie będzie bronić tytułu w Wimbledonie.

Fot. Jakub Porzycki / Agencja Wyborcza.pl

Iga Świątek to nadal jedna z ważniejszych postaci w kobiecym tenisie. Po French Open, przynajmniej na polskim podwórku, pozostała nieco w cieniu Mai Chwalińskiej, sensacji tegorocznego Roland Garros. Nie zmienia to jednak faktu, że Świątek to 3. rakieta świata i nadal najlepsza polska tenisistka.

Zobacz wideo Rozbrajająca odpowiedź Chwalińskiej. To zapamięta z Roland Garros

Wrócił temat Darii Abramowicz. Działacz PZT nie ma wątpliwości