Orbán Viktor miniszterelnök (b2) és Hernádi Zsolt, a MOL-csoport elnök-vezérigazgatója (j) a százhalombattai kőolajfinomítóban 2026. február 28-án
Fotó:
Miniszterelnöki Kommunikációs Fõosztály/Kaiser Ákos/MTI/MTVA
Még a kormányváltás előtt, februárban indított eljárást a Magyar Nemzeti Bank a MOL ellen bennfentes kereskedelem gyanúja miatt. Négy hónappal később az MNB publikálta vizsgálata eredményét, amely alapján a MOL ezt nagyon olcsón megúszta.
Az ügy előzménye, hogy a Tőzsdei Egyéni Befektetők Érdekvédelmi Szövetségének (TEBÉSZ) elnöke közérdekű bejelentést tett a jegybanknál, hogy az vizsgálja ki, megsértette-e a MOL rendkívüli közzétételi kötelezettségét a Barátság kőolajvezetéket január végén ért orosz támadás és az olajszállítások leállása kapcsán, illetve ezzel összefüggésben történt-e bennfentes kereskedés.









