43 millió forint felügyeleti bírságot szabott ki a Mol Nyrt.-re a Magyar Nemzeti Bank, mert a cég késve közölte, hogy leállt az olajimport a Barátság kőolajvezetéken. Eközben néhány Mol-vezető 1,5 milliárd forintot kaszált részvényeladáson, ám a bennfentes kereskedés gyanúját a Varga Mihály vezette jegybank nem vizsgálja. Az ügyet kirobbantó TEBÉSZ szerint ez felveti a hivatali visszaélés gyanúját – a kisbefektetők feljelentést fontolgatnak.

A 24.hu írt először arról, hogy bennfentes kereskedés gyanújával a jegybankhoz fordult a Tőzsdei Egyéni Befektetők Érdekvédelmi Szövetsége (TEBÉSZ) még február végén. A kisbefektetőket képviselő szervezet azt valószínűsítette, hogy a Mol Nyrt. néhány vezetője jogszerűtlenül kereshetett az olajrészvények eladásán, miközben hallgattak arról, hogy leállt az orosz kőolaj szállítása a Barátság vezetéken.

Mint korábban megírtuk: négy Mol-vezető összesen mintegy másfél milliárd forintért adott el Mol-részvényeket január végén-február elején.

A vezetők közül a legismertebb az első Orbán-kormány pénzügyminisztere, Járai Zsigmond, valamint a magyar üzleti élet egyik legbefolyásosabb szereplőjeként számon tartott Antony Radev – mindketten az akkori, 4000 forint feletti csúcsár közelében, 600-600 millió forintnál nagyobb pakettet dobtak piacra.