A Magyar Nemzeti Bank 43 millió forintos bírságot szabott ki a Molra, mert a társaság napokkal később tájékoztatta a befektetőket a Barátság kőolajvezeték leállásáról és az import pótlásáról, mint ahogy azt a szabályok előírták.
A Magyar Nemzeti Bank 43 millió forintos felügyeleti bírságot szabott ki a Mol Nyrt.-re, mert a társaság megsértette rendkívüli tájékoztatási kötelezettségét. A jegybank szerint a tőzsdei kibocsátónak legkésőbb 2026. február 12-ig nyilvánosságra kellett volna hoznia a Barátság kőolajvezeték tartós leállásáról, illetve az import kiesésének pótlására tett előkészületekről szóló információkat, ezt azonban csak többnapos késéssel tette meg.
Az MNB vizsgálata arra irányult, hogy a MOL megfelelően teljesítette‑e a tőkepiaci törvény előírásait a Barátság vezetéket ért, az orosz–ukrán háborúval összefüggő 2026. január 27-i dróncsapást követően, valamint az ezt követő olajszállítási leállás és az Adria-vezetéken történő pótlás előkészítése kapcsán.
A jegybank megállapította, hogy a vállalat már február 11-én olyan információk birtokában volt, amelyek érdemben befolyásolhatták a befektetők döntéseit, így azokat legfeljebb egy munkanapon belül közzé kellett volna tennie.










