Szerinte Sulyok Tamás eltávolítása nem szép, de jogszerű.

A Vidéki prókátor szerint Sulyok Tamás államfő helyzete jogi értelemben menthetetlenné vált. Az Alaptörvény 17. módosításáról a kegyelmi botrányt kirobbantó Fülöp Botond azt írta: ha az államfő nem írja alá a megbízatása megszüntetéséről is rendelkező jogszabályt, a tiszás többség megindítja ellene a megfosztási eljárást, amelynek megindításától nem gyakorolhatja a hatásköreit, azokat az Országgyűlés elnöke veszi át, Forsthoffer Ágnes írja alá a Sulyok Tamás megbízatásának megszüntetéséről (is) rendelkező alaptörvény-módosítást, ő rendeli el kihirdetését. A Vidéki prókátor egyetértett Magyar Péterrel, szerinte sem lesz a megfosztási eljárásnak gyakorlati jelentősége, mert mire az véget érne,

Sulyok már nem lesz elnök. La Commedia è finita!

Fülöp Botond a kultúrából átvett olasz idézettel jelezte, hogy az eddigi közéleti színjáték lezárul.

Szép eljárás? Nem. De teljes mértékben megfelel az Alaptörvény szövegének.