A köztársasági elnök megbízatása megszűnik, így oldotta meg Sulyok Tamás menesztését a kormányzó Tisza.Minden további jogászkodás ezzel úgy tűnik meddővé válik.Jogvédők szerint, bár megérdemli sorsát, a tisztességes eljáráshoz Sulyok Tamásnak is joga lenne.
„Felszólítom a köztársasági elnököt, hogy haladéktalanul kérjen fel, mint a győztes párt listavezetőjét kormányalakításra, azt követően pedig távozzon a hivatalából annyi méltósággal, amennyi még maradt neki. Ugyanerre szólítom fel az összes bábot, akit az elmúlt tizenhat évben az Orbán-kormány a nép nyakára ültetett. Felszólítom, hogy távozzon a Kúria elnöke, távozzon az Országos Bírósági Hivatal elnöke, a legfőbb ügyész, az Alkotmánybíróság elnöke, az Állami Számvevőszék elnöke, a Gazdasági Versenyhivatal elnöke és a Médiahatóság vezetője is.”
Magyar Péter a választási győzelem éjszakáján így rúgta rá az ajtót Sulyok Tamás köztársasági elnökre a budai rakparton elmondott beszédében. A köztársasági elnöknek címzett üzenetet május 9-én, az új parlament alakuló ülésén szemtől szembe is megismételte. A határidőt május 31-ében jelölte meg. „Kezdje a sort rögtön Sulyok Tamás” – mondta a zavartan mosolygó és bólogató államfőnek.
Hiába menekült, hiába futott















