Nem ragozná túl Magyar Péter Sulyok Tamás köztársasági elnök leváltását. A parlamenti beszédében annyit mondott, hogy az Alaptörvény újabb módosításának hatályba lépését követő napon megszűnik a megbízatása.

Vártuk, hogy megjelenjen a módosítás szövege, hátha abból kiderülnek további részletek. De nem, ennyi az egész.

A szöveg ugyanis úgy szól:

Az „ZÁRÓ ÉS VEGYES RENDELKEZÉSEK” része a következő 34-36. ponttal egészül ki „34. Az Alaptörvény tizenhetedik módosításának hatálybalépését követő napon a hivatalban lévő köztársasági elnök megbízatása megszűnik. A hivatalban levő köztársasági elnök megbízatásának megszűnését követően az Országgyűlés az új Alkotmány hatálybalépéséig, de legfeljebb öt évig tartó időtartamra köztársasági elnököt választ a 11. cikk rendelkezései szerint.

Az indoklásban már hivatkoznak arra, hogy „a hivatalban lévő köztársasági elnök működésével kapcsolatban súlyos bizalomvesztés állt be a társadalom részéről”, és a választók rendkívüli felhatalmazást adtak arra, hogy a kétharmados többség helyreállítsa a demokráciát.