Sulyok Tamás és a többi közjogi méltóság elmozdítása politikai szempontból nemcsak kívánatos, hanem fontos is; annak az eszköze, hogy az alkotmányosságot újra definiálják és megszilárdítsák, másrészt pedig, hogy ne legyenek többé az újjáépítés útjában beépített akadályok – véli Galgóczi Eszter. A politológust Magyar Péter mai bejelentésének legfontosabb tanulságairól kérdeztük, közvetlenül a miniszterelnök napirend előtti felszólalása után.
Hétfőn délután Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlésben
bejelentette a vagyonvisszaszerzési hivatal létrehozását,
valamint, hogy az Alaptörvény módosításával megszüntetik Sulyok Tamás köztársasági elnök mandátumát,
az alkotmánybírók pedig 70 éves koruk után nem maradhatnak hivatalban, így Polt Péter sem.













