Premierul interimar Ilie Bolojan a transmis, marți dimineață, pe Facebook, primul mesaj după ce Guvernul Veștea, susținut de PSD și puciștii din PNL, a picat în Parlament.
Liderul PNL a transmis că România are nevoie urgent de un guvern cu puteri depline, iar PNL este pregătit să contribuie la o soluție.
Reamintim faptul că Bolojan a fost demis în 5 mai după ce o moțiune de cenzură inițiată de PSD a trecut cu ajutorul partidului extremist AUR, dar și al celorlalte formațiuni extremiste satelit.
- articolul continuă mai jos -










