Polska Grupa Górnicza poinformowała, że w katowickiej kopalni Murcki-Staszic w poniedziałkowy wieczór zginął 45-letni górnik. Pracownika przygniotła bryła kamienia.

Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jak przekazała rzeczniczka PGG Ewa Grudniok, do wypadku doszło o godzinie 18.39. - 45-letni górnik pracujący w przodku chodnika odstawczego przy wierceniu otworów strzałowych został przygnieciony bryłą kamienia. Niestety, mimo udzielonej pomocy o godz. 19.19 lekarz stwierdził zgon - zrelacjonowała Grudniok. - Łączymy się w bólu z bliskimi i rodziną zmarłego - dodała.

Przyczyny i okoliczności wypadku zbada komisja Okręgowego Urzędu Górniczego w Katowicach we współpracy z prokuraturą.

Trzeci wypadek w tym roku