Nawrocki bez zaproszenia na konferencję o Ukrainie. "Pan prezydent ma swoje miejsce"
22 czerwca 2026, 21:16
Szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz ocenił, że brak zaproszenia dla prezydenta Karola Nawrockiego na Konferencję na rzecz Odbudowy Ukrainy nie oznacza faux-pas ani zgrzytu.
Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Wyborcza.pl
W czwartek i piątek w Gdańsku odbędzie się Konferencja na rzecz Odbudowy Ukrainy, czyli spotkanie przywódców państw wspierających Ukrainę, a także ministrów, inwestorów i przedstawicieli firm zainteresowanych inwestowaniem w odbudowę Ukrainy. W poniedziałek szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Marcin Przydacz poinformował, że Karol Nawrocki nie otrzymał zaproszenia na wydarzenie. - Prezydent nie został zaproszony, więc nie wybiera się na imprezę - przekazał prezydencki minister.










