Adwokatka Magdaleny H. złożyła zażalenie na decyzję sądu o zastosowaniu aresztu tymczasowego dla patomorfolożki. Chodzi o głośną sprawę, która poruszyła Polskę.
Lekarce przedstawiono zarzuty zbezczeszczenia zwłok, nieprawidłowego postępowania z odpadami oraz porzucenia odpadów medycznych w miejscu do tego nieprzeznaczonym.
57-letnia Magdalena H. od soboty 13 czerwca przebywa w areszcie śledczym. Wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego złożyła Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie, a sąd rejonowy się do wniosku przychylił. Zgodnie z tym postanowieniem Magdalena H. ma przebywać w areszcie do 10 września. Mecenas Patrycja Chobel, która jest obrońcą z urzędu, złożyła w Sądzie Okręgowym w Rzeszowie zażalenie na to postanowienie. Adwokatka w imieniu swojej klientki prosi o zamianę aresztu na środki wolnościowe: zakaz opuszczania kraju i dozór policji w wymiarze pięciu dni w tygodniu.
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Materiał promocyjny








