Diplomatický maraton mezi Washingtonem a Teheránem ve Švýcarsku skončil až nad ránem s příslibem dalších jednání a konkrétním harmonogramem pro dosažení finální dohody. Nové napětí vyvolaly Trumpovy výhružky i dohady kolem války v Libanonu. Pozitivně rozhovory hodnotí Íránci i Američané. Už jednou odložené rozhovory mezi Íránem a Washingtonem, které navazují na podpis memoranda o porozumění a mají během dalších 60 dní dovést válčící strany až k finální dohodě o trvalém ukončení bojů, se konaly ve švýcarském letovisku Bürgenstock 18 hodin prakticky bez pauzy a první zprávy o jejich závěrech se objevily kolem třetí ráno.
„Včera byl velmi, velmi dobrý den,“ prohlásil americký viceprezident J. D. Vance, který americkou delegaci vedl. Rozhovorů se za Washington zúčastnil také velvyslanec Bílého domu Steve Witkoff a Trumpův zeť Jared Kushner, za Írán delegaci vedl předseda tamního parlamentu Muhammad Bágher Ghálíbáf.
Téměř nepřetržitý diplomatický maraton, který pokračoval i v momentě, kdy Írán tvrdil, že kvůli porušování klidu zbraní v Libanonu ze strany Izraele opět uzavírá Hormuzský průliv, podle komentátorů ukazuje odhodlání obou stran trvalé dohody dosáhnout.
Další zkouškou pro celé úsilí byly rovněž následné hrozby ze strany prezidenta Donalda Trumpa, který je zopakoval na své sociální síti i v rozhovoru s Fox News.













