Jazda na rowerze kojarzy się ze zdrowym stylem życia. Jak się okazuje, nie jest to jednak reguła. Rowerzysta spod Nowego Miasta Lubawskiego w weekend dostał mandaty na 6 tys. zł.

Policjanci z Nowego Miasta Lubawskiego zauważyli w piątek rowerzystę, który - jak się okazało - pił wcześniej alkohol. Zatrzymany w Nowym Grodzicznie do kontroli 49-latek miał w organizmie dwa promile alkoholu. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 2,5 tys. zł.

Najwyraźniej kara nie spełniła roli wychowawczej, bo w niedzielę policjanci po raz kolejny zatrzymali tego samego 49-latka. Tym razem kontrolowany miał w organizmie już niemal 3 promile alkoholu. Oznaczało to kolejny mandat w wysokości 2,5 tys. zł. Na tym się jednak nie skończyło. - Dodatkowe 1000 zł mandatu mężczyzna otrzymał za zakłócanie porządku w szpitalu, w którym był badany - mówi Ludmiła Mroczkowska, oficer prasowa policji z Nowego Miasta Lubawskiego. - Łącznie w jeden weekend otrzymał więc mandaty na 6 tys. zł.

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.

Materiał promocyjny