22 czerwca 2026, 12:05

Na wniosek otwockiej prokuratury zatrzymany 43-latek najbliższy miesiąc spędzi w tymczasowym areszcie. Mężczyzna w przeszłości wielokrotnie ukrywał się przed organami ścigania.

KPP w Otwocku

Policjanci z otwockiej drogówki prowadzili w gminie Kołbiel cykliczne działania, polegające na sprawdzaniu trzeźwości kierowców. Do kontroli zatrzymali 43-letniego kierowcę Seata i już na samym początku interwencji wyczuli od siedzącego za kierownicą mężczyzny woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło te przypuszczenia - urządzenie wykazało, że 43-latek ma ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Jak się jednak okazało, był to dopiero początek jego problemów. "Gdy policjanci sprawdzili dane mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych, przecierali oczy ze zdumienia. Mężczyzna posiadał, aż sześć dożywotnich zakazów prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz wydaną przez starostę decyzję o formalnym cofnięciu uprawnień do kierowania" - opisuje podkom. Patryk Domarecki z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.