Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!Egy kutatás szerint a Z generáció tagjai jobban fizető állásokban helyezkednek el, mint akik előző (millenial) generációba, az Y-ba tartoznak. A Resolution Foundation nevű brit agytröszt kutatása szerint az 1997 és 2012 között születettek bérei mérsékelten emelkedtek, amely lényeges különbséget jelent ahhoz képest, ahogy az előző generáció tagjai léptek be a munkaerő-piacra – írta a Guardian.Az Y vagy millenial generáció volt az első, amely az idősebb generációkhoz képest alacsonyabb fizetést kapott, amelyet a kutatók azzal indokoltak, hogy ezeknek az embereknek a 2008-as pénzügyi válság körül indult a karrierje.A Resolution Foundation csütörtökön megjelenő kutatásának előzetese szerint azoknak, akik az 1990-es évek végén születtek, a 24 éves kori heti reálbére átlagosan 12 százalékkal magasabb volt, mint az 1980-as évek végén születetteké. A tanulmány szerint a 2000-es évek elején születettek 24 éves korukbantöbbet keresnek, mint bármely korábbi generáció ugyanebben az életkorban egészen az 1950-es években születettekig visszamenőleg.A tanulmány ugyanakkor arra is figyelmeztetett, hogy a Z generációnak kedvező tendencia veszélyben van. A Közel-Keleten zajló háború okozta magasabb árak és a gyengébb gazdasági növekedés miatt a reálbérek lehet, hogy megint csökkenni fognak.