Amennyiben az egyetem nem akarja üzemeltetni, az önkormányzat segít olyan sportegyesületet találni, amelyik átvállalja a terület gondozását.
A Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) és a Georgikon Campus vezetéséhez fordult a keszthelyi egyetemi strand újranyitása érdekében dr. Tóth Gergely, a város polgármestere. Az „ATEK-strand” hosszú éveken át volt az odajáró egyetemisták és a keszthelyiek kedvelt fürdőhelye, innen tudtak vízre szállni az evezősök, a vitorlások is.
A Libás Strand és a Városi Strand közötti csaknem kettő kilométer hosszú sétányon egyedül itt van sólya, és korábban stég is rendelkezésére állt a fürdőzni vágyóknak. A strand egy része önkormányzati terület, de a nagyobbik fele az egyetemé, így rajtuk múlik a hasznosítása.
Mi azt szeretnénk, ha az egyetem tulajdonában maradna és a jövőben is strandként funkcionálna a vízitelep. Lehetőség szerint a Helikon Strandhoz hasonlóan ingyenes fürdőhelyként vehetnék igénybe a keszthelyiek és az ide érkező vendégek
– írta Facebook posztjában a polgármester.












