Dr. Tóth Gergely közösségi oldalán arra kérte a MATE és a Georgikon Campus vezetését, hogy újra nyissák meg az egyetemi strandot, mely hosszú éveken az egyetemisták és a keszthelyiek egyik kedvelt fürdőhelye volt.

A polgármester kitért arra is, hogy a strand egy része ugyan önkormányzati területnek számít, de mivel a nagyobbik fel az egyetemé, ezért rajtuk múlik a strand hasznosítása.Mi azt szeretnénk, ha az egyetem tulajdonában maradna, és a jövőben is strandként funkcionálna a vízitelep. Lehetőség szerint a Helikon Strandhoz hasonlóan ingyenes fürdőhelyként vehetnék igénybe a keszthelyiek és az ide érkező vendégek. – írta, majd megjegyezte azt is, ha az „egyetem el is akarja adni a területet, amíg nem talál vevőre, a korábbi gyakorlathoz hasonlóan nyaranként nyissa meg a sporttelepet az egyetemistáknak, a nagyközönségnek”.A keszthelyi egyetem egyik fő vonzereje a Balaton, a strandolási és vízi sportolási lehetősége! Az egyetem maga is ezzel népszerűsítette éveken át a képzését. Amennyiben az egyetem nem akarja üzemeltetni, szívesen segítünk olyan sportegyesületet találni, amelyik átvállalja a terület gondozását. – jegyezte meg.A kánikula veszélyeire hívja fel a szülők figyelmét az Oktatási és Gyermekügyi MinisztériumElkezdődött a nyári szünet, ezzel együtt pedig az első komoly nyári hőhullám is megérkezett. A rendkívüli meleg miatt szombattól kedd éjfélig hőségriadó van érvényben, ami leginkább a kisgyerekek egészségét veszélyeztetheti.