A Spanyolország elleni 0-0-s döntetlen után Uruguay ellen 2-2-es döntetlent ért el a Zöld-foki szigetek labdarúgó-válogatottja a világbajnokság H csoportjának második fordulójában.

Ha van válogatott, amely a világbajnokság minden pillanatát maximálisan élvezheti, az egyértelműen az esélytelenek nyugalmával pályára lépő Zöld-foki szigetek együttese. A kiscsapat története során először jutott ki a vébére, ahol a nyitómérkőzésen bombameglepetést okozva gól nélküli döntetlent játszott az Európa-bajnok spanyolokkal.

A világ megismerte Vozinha nevét, aki 40 évesen éppen most válik klub nélkülivé, és akinek édesanyja nem mehetett el az Egyesült Államokba. A szervezkedés és az ügyintézés beindult, a mama is megérkezett Amerikába, a csapat pedig Uruguay ellen újabb bravúrra készült.

Mi az, hogy készült? A 21. percben Kevin Pina 30 méterről hatalmas gól lőtt szabadrúgásból (0-1).

De a dél-amerikaiak még az első félidőben fordítottak, a 44. percben Lopes Cabral fejese még a kapufán csattant, de Maxi Araújo már nem hibázott (1-1), majd a ráadás hatodik percében Canobbio lőtt a kapu közepébe (2-1).