Carmen Mandato - FIFA/FIFA via Getty Images

Bubista az Uruguay elleni meccsen.

A Zöld-foki Köztársaság szövetségi kapitánya, Bubista nem beszélt mellé, az Uruguay elleni pontszerzés után a továbbjutást tűzte ki célul.

A világbajnokságon újonc, egyik legkisebb országnak számít Zöld-foki Köztársaság csodát tett a csoportkör első két fordulójában. Először a bombaerős spanyol csapatot tartotta fel 0-0-val, majd hétfőn hajnalban 2-2-t játszott Uruguayjal, így két ponttal áll a H csoportban.

A torna kezdete óta mondom, hogy szeretnénk lépést tartani a legmagasabb szintű ellenfelekkel szemben is. Ezt már kétszer is megtettük, most pedig egy második álmunkat is szeretnénk valóra váltani: tovább akarunk jutni a kieséses szakaszba. Minden riválist tisztelünk, de ezen a pontos ki merem jelenteni, hogy egyértelműen versenyben vagyunk a 32 közé kerülésért