- Od dziś definitywnie przechodzę na emeryturę. Ten rozdział jest zamknięty i nowy rozdział może się zacząć - przekazała Niemka Angelique Kerber po pokazowym meczu z Aną Ivanović na korcie centralnym w Bad Homburgu. Trzykrotna mistrzyni wielkoszlemowa zagrała ostatni mecz w karierze, a na trybunach znajdowała się Iga Świątek.

Fot. Piotr Skórnicki / Agencja Wyborcza.pl /

Trzy wygrane turnieje wielkoszlemowe (Australian Open 2016, US Open 2016, Wimbledon 2018), finał turnieju olimpijskiego w 2016 r., 14 wygranych turniejów WTA w karierze - to wyniki Angelique Kerber w bogatej tenisowej karierze. Poza tym Niemka była liderką rankingu WTA przez 34 tygodnie. Kerber zagrała swój ostatni mecz w ćwierćfinale turnieju olimpijskiego w Paryżu, gdzie przegrała 7:6 (4), 4:6, 6:7 (8) z Chinką Qinwen Zheng. Teraz pojawiła się okazja, by Kerber pożegnała się z niemieckimi kibicami podczas turnieju w swojej ojczyźnie.

Zobacz wideo Daria Abramowicz może zostać z Igą Świątek do końca! "Bardzo jej ufa"

Świątek obecna na ostatnim meczu Kerber. "Dziękuję Ci za bycie inspiracją"