W dniach 20-27 czerwca odbędzie się turniej WTA 500 w niemieckim Bad Homburgu. Będzie to ostatni sprawdzian przed wielkoszlemowym Wimbledonem. Iga Świątek była rozstawiona w turnieju z numerem dwa, ale jednak zanotuje awans. To efekt decyzji Jeleny Rybakiny, która w przededniu rozpoczęcia turnieju wycofała się z rywalizacji.

Fot. REUTERS/Toby Melville

Jelena Rybakina znakomicie rozpoczęła ten sezon WTA. Najpierw Kazaszka wygrała wielkoszlemowy Australian Open, pokonując w finale 6:4, 4:6, 6:4 Arynę Sabalenkę. Potem Rybakina przegrała z Sabalenką w finale Indian Wells, ale w kwietniu ograła 7:5, 6:1 Karolinę Muchovą w finale WTA 500 w Stuttgarcie. Od tamtej pory Rybakina zaczęła notować gorsze wyniki: odpadała w 1/8 finału w Madrycie, w ćwierćfinale WTA 1000 w Rzymie, drugiej rundzie Roland Garros i ćwierćfinale WTA 500 w Londynie. Rybakina przegrała też 5:7, 4:6 z Filipinką Alexandrą Ealą w pierwszym meczu WTA 500 w Berlinie.

Zobacz wideo Daria Abramowicz może zostać z Igą Świątek do końca! "Bardzo jej ufa"

Rybakina nie zagra w Bad Homburgu. Z tego od razu skorzysta Iga Świątek