Pe măsură ce temperaturile cresc și intrăm în lunile cele mai călduroase ale anului, organismul pierde mai multă apă prin transpirație. Si multi dintre noi intram deja grav deshidratati in acest anotimp cald. Din acest motiv, hidratarea devine și mai importantă. Deși pare un sfat banal, efectele consumului insuficient de apă sunt mult mai ample decât simpla senzație de sete. Citește continuarea articolului pe G4Food.

Lasă un răspuns Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.

Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.