Napustila nas je Slavenka Drakulić, velika novinarka i književnica koja je obilježila cijelu jednu epohu, hrabra žena koja je svojom samosvjesnošću krčila putove i otvarala javni prostor drugim ženama. Imala je 76 godina.

Prije nešto manje od godinu dana dobila je nagradu Hrvatskog novinarskog društva "Otokar Keršovani" za životno djelo, a tom prigodom je u razgovoru za portal HND-a govorila o životu, karijeri i društvenim borbama.

HND je danas ponovio taj intervju u spomen na nju. Prenosimo ga u cijelosti. S njom je razgovarao Ivica Buljan.

Na dodjeli nagrada HND-a spomenuli ste da vam nagrada za životno djelo osobito znači zato što dolazi od kolega. Zašto?

Jer je ova nagrada za mene potvrda da se radi o drugačijim kolegama od onih koji su se upregli u nacionalističku hajku na sve politički i etnički nepodobne osobe devedesetih, uključujući i svoje kolege novinare.