Bego?a Gómez, żona premiera Hiszpanii Pedra Sáncheza, została oskarżona o korupcję. Zakazano jej opuszczania kraju, odebrano paszport i ma stanąć przed sądem. Sánchez uważa, że sprawa ma podłoże polityczne.
Begoña Gómez została oskarżona o korupcję w biznesie, malwersacje, przywłaszczenie mienia oraz nadużywanie wpływów w związku z jej pracą na stołecznym Uniwersytecie Complutense. Jest to wynik dwuletniego śledztwa, rozpoczętego wskutek pozwu Manos Limpias (co oznacza Czyste Ręce), samozwańczego związku zawodowego powiązanego z hiszpańską skrajną prawicą. Pozew został wniesiony w 2014 roku.
Premier Pedro Sanchez wielokrotnie mówił, że pozew jest bezpodstawny i jest atakiem politycznym. Swoich przeciwników politycznych oskarżył o prześladowanie jego rodziny. Podważył także bezstronność niektórych sędziów.
Klub Gazety Wyborczej
kalendarium












