MAROKANAC koji je proveo 15 godina u zatvoru zbog silovanja koja nije počinio dobit će od Španjolske odštetu od 2.5 milijuna eura, presudio je španjolski Vrhovni sud. Ahmed Tommouhi, 75-godišnji zidar koji se 1991. iz Maroka doselio u Španjolsku kako bi započeo novi život, osuđen je iste godine na 24 godine zatvora, piše Reuters.
Tommouhi je osuđen zbog dva silovanja i jedne pljačke u Kataloniji. U prosincu je oslobođen i posljednje optužbe nakon dugotrajne kampanje za dokazivanje njegove nevinosti. U sklopu kampanje javila se i jedna od žrtava, koja je potvrdila da on nije bio napadač.
Tekst se nastavlja ispod oglasa
"Pravosudni sustav uništio mi je život"
"Pravosudni sustav uništio mi je život", rekao je Tommouhi novinarima u petak. Istaknuo je kako mu novac neće vratiti ni zdravlje ni mladost, dodavši: "Ukrali su mi 36 godina života." Španjolski Vrhovni sud u četvrtak je poništio raniju odluku Nacionalnog suda, koji je odbio isplatiti Tommouhiju odštetu uz obrazloženje da u njegovu prvotnom suđenju nije bilo pogrešaka.










