Nyakunkon az első idei hőhullám. Ahogy kánikulában mindig, most is sok helyről kapjuk a figyelmeztetést a kiszáradás veszélyeire, a folyadékpótlás, vagyis a rendszeres vízivás fontosságára. Nincs is ezzel semmi gond, egy brit orvos azonban azt mondja, van a forró nyári napokon jobb választás is a víznél.

Dr Natasha Fernando a brit Express című lapnak azt mondta, hogy

kánikulában jobb tejet, mint vizet inni,

hiszen a tej cukrot, zsírt és fehérjét is tartalmaz, így az ember hosszabb időn át marad hidratált. A szakértő hozzátette: a tejben nátrium is van, ami segít, hogy a szervezet jobban megtartsa a vizet.

Tejallergiásoknak jó hír, hogy a szójatej nem csak megfelelő alternatíva, de még jobb is a tehéntejnél, mert elektrolitokat is tartalmaz.