Egykor falu volt, de már 1984 óta Pásztó város része Hasznos, ahol a Mátrába vezető úton az egyik családi ház előtt már három éve, minden nyári kánikulában egy frissítőpont fogadja az arra járó kirándulókat, városlakókat.

Egy hűtőládából palackos vizeket vehet magához bárki, aki a nagy melegben megszomjazik és épp nincs nála víz vagy fogytán a készlete.

Egy Facebook-csoportban mutatta be a frissítőpontot Szentkuti-Tóth Katalin, aki a Sokszínű Vidéknek elmondta, hogy egyáltalán nem a hírnév motiválta a posztját, csak annyi volt a célja, hogy hátha mások is követik a példáját. Azt pedig mi tesszük hozzá, hogy ezek azok a kis lépések, odafordulások, melyek emberségesebbé, szerethetőbbé teszik a dolgos hétköznapokat.

Három évvel ezelőtt született meg az ötlet, amikor iszonyatos hőség volt nyáron, és találkoztam a postásunkkal, láttam rajta, hogy borzasztó nehezen viseli a kánikulát az autóban. Másnapra készítettem be egy palack vizet a hűtőbe, és figyeltem, mikor érkezik, hogy meglepjem vele. Nagyon hálás volt, és akkor fogalmazódott meg bennem, hogy teszek ki a ház elé többet is, és bárki fogyaszthat belőle a hőségben

– mesélt a kezdetekről Katalin.