Kellemetlen tüneteket okozhat a klíma, ha nem megfelelően használjuk.

A nyarak melegedésével egyre több helyen már csak klímával lehet átvészelni a kánikulai napokat. A Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ a légkondicionáló berendezések helyes használatára hívta fel a figyelmet, milyen a rendszeres tisztítás és karbantartás mellett a megfelelő beállításuk is elengedhetetlen.

A túlmelegedés ellen a legfontosabb teendő a passzív hővédelem: az árnyékolás, az éjszakai vagy hajnali szellőztetés, valamint a zöldfelületek növelése, csökkentve az épületek felmelegedését és a hűtési igényt.

Felhívták a figyelmet, hogy a klíma használatnál kerülni kell túlzott hűtést, a beltéri és kültéri hőmérséklet különbsége lehetőleg ne haladja meg a 8-10 Celsius-fokot, hőségriasztás idején a 27-28 fokos beltéri hőmérséklet is komfortos lehet. A túl alacsonyra állított hőmérséklet megterhelheti a szervezetet, különösen akkor, ha a hűtött helyiségből kilépünk a melegre.

Kitértek arra, hogy a klimatizált helyiségek levegőjében néha túl száraz, amely légzőszervi panaszokat, illetve a szem, a torok és az orr nyálkahártyájának, valamint bőr kiszáradását okozhatja.