A Soros György alapította Nyílt Társadalom Alapítványok nevű szervezet vezetője, Binaifer Nowrojee szerint időt kell adni a magyar kormánynak. Attól azonban nem kell a bécsi polgármesternek aggódnia, hogy a CEU visszaköltözik Budapestre.

„Soros Györgyöt démonizálták Magyarországon. Orbán Viktor szándékosan gyűlöletet szított ellene azzal a dezinformációval, hogy Soros és a szervezete migránsokkal próbálják elárasztani az országot. Ez nem igaz” - mondta a Pressének adott interjúban a CEU diplomaosztója alkalmából Bécsbe utazó Binaifer Nowrojee, a Soros György által alapított Nyílt Társadalom Alapítványok (OSF) elnöke, Kenyából elszármazott emberi jogi ügyvéd.Szerinte a szervezetének a migráció területén végzett munkája a biztonságos és legális útvonalakra összpontosít. Nem akarunk nyitott határokat vagy egy kaotikus migrációs folyamatot, amelyben emberek a tengerbe fulladnak, nem akarunk félelmet kelteni, ami miatt az emberek úgy érzik, hogy ellepték őket a migránsok - fogalmazott, hozzátéve, reméli, hogy az új magyar kormánnyal a dezinformációs kampány véget ér.

Hozzászólások