Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!Magyar azzal folytatta, hogy a politikai pályája kezdetén volt feleségét, Varga Judit egykori igazságügyi minisztert idézve azt mondta: „az Orbán-rendszer egy maffia, amiből nem lehet kiszállni”. Szerinte ebből a mondatból érheti meg mindenki, hogy egy politikai-gazdasági maffia vezette 16 évig az országot, és nincs menekülőút onnan.Az egyetlen járható út, ha az ország egy nemzetként száll szembe az őket kifosztó, az országot korábban vezető bűnözőkkel szemben. A miniszterelnök mindenkit figyelmeztetett: a küzdelem hosszú lesz, türelemre, következetességre és teljes társadalmi támogatásra lesz szükség annak érdekében, hogy valódi nyomozás, igazságszolgáltatás, erős intézmények és elszánt szakemberek legyenek. A kormány ehhez minden költségvetési és jogi eszközt biztosítani fog, de az új hivatal teljesen független lesz a kormánytól, az Országgyűlés hozza létre.Felszólította a Fidesz-KDNP képviselőit, hogy egyenként döntsék el, ki mellett állnak: az orbáni maffia vagy a magyar emberek oldalán. Segítik-e az új hatóság létrehozását, munkáját, vagy akadályozzák? – kérdezte Magyar az ellenzéki képviselőket. Aki a néhány napos társadalmi egyeztetésre kerülő Alaptörvény-módosítást vagy a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal létrehozásáról szóló jogszabálycsomagot nem támogatja, az a maffia oldalára áll a miniszterelnök szerint. „Mi nem kérünk politikai szívességet, de nem fogjuk hagyni, hogy megakadályozzák Magyarország megtisztítását a korrupciótól.”PartnereinktőlÁllítsd be a Telexet megbízható forrásnak!Kövess minket Facebookon is! Legfontosabb További élő árfolyamok! Friss hírek