„Nagy bajok történtek Brüsszelben, Magyarország, amely jól harcolt eddig a magyar emberek érdekében, most kitűzte a fehér zászlót, megadtuk magunkat, illetve akik ott voltak, megadták magukat” – mondta Orbán Viktor, a Fidesz elnöke a HírTV-nek. A volt miniszterelnök szerint az ország megadta magát a migrációs paktum és az „ukrán-orosz” háború ügyében.
Orbán elsütött egy remek abszurdot, érdemes többször újraolvasni, egyre csak jobb lesz:
„Kitűzte a kormány a fehér zászlót a semlegesség ügyében”,
vagyis szerinte „föladtuk a semlegességet az ukrán-orosz háborúban, és beálltunk a háborúpárti, ukrántámogató országok közé.”
Orbán azt is elmondta, hogy az új kormány uniós pénzekről mondott le. (Az az új kormány, ami az előzővel ellentétben képes volt – legalábbis politikai szinten – megállapodni az Európai Bizottsággal az előző kormány miatt befagyasztott eurómilliárdok jelentős részének hazahozataláról.) Orbán szerint az Európai Unió tartozik további 2 milliárddal, valamint vissza kéne fizetnie azt az összeget is, amit azért vontak el az országtól, mert az Európai Bíróság jogsértőnek találta Magyarország migrációs politikáját.














