„Ne adjátok fel a migrációellenes pozíciótokat, mert a migráció rossz dolog. Próbálnak meggyőzni, hogy nem lehet őket megállítani. Magyarország miniszterelnöke voltam 16 évig és megállítottam őket” – mondta Orbán Viktor, a Fidesz elnöke Bécsben a Stephansplatzon. A volt miniszterelnök hozzátette: ha azt szeretnétek, meg tudjátok őket állítani. Magyarországon ma a migránsok száma: nulla, nulla, nulla. Ez lehetséges, csak csináljátok. Ne adjátok fel a migrációellenes pozíciótokat, mert a migráció rossz dolog”. Orbán Viktor, a Fidesz elnöke Bécsben a Patrióták pártcsaláddal közösen ünnepelte az Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) fennállásának 70. évfordulóját. Az eseménynek a bécsi Hofburg adott otthont.A migrációs paktumról egyébként igen sok a tévhit, a valóságot ebben a cikkünkben mutattuk be: https://hvg.hu/360/20260609_migracio-bevandorlas-eu-ep2026Fotó: Facebook / Orbán Viktor