A Tisza-kormány nem fog beengedni „illegális migránsokat”, és minden ellenkező híresztelés dacára nem hajtja végre a „jelenlegi formájában” az uniós migrációs paktumot – ez utóbbit Pósfai Gábor belügyminiszter mondta a parlamentben. A migráció ismét tűzforró téma a magyar politikai közbeszédben. Magyar Péter szombat óta harsányan vádolja a Fideszt azzal, hogy titokban „migránstábort” épített (volna) Vitnyéden, értsd: nem igazi, hanem ál-migránsellenes volt a Fidesz-kormány.

Ellenben a Tisza valóban migránsellenes, legalábbis ezt bizonygatja közvetve-közvetlenül Magyar. Beszélt már az új miniszterelnök arról, hogy

megvédik az „illegális migrációtól” a „magyar embereket”,

beszélt az előző kabinet határtalan képmutatásáról ez ügyben,

a valóban botrányos módon szabadon engedett embercsempészekről,