Visszavonta első kinevezettje, Tóth Tamás rendőr altábornagy megbízását Pósfai Gábor belügyminiszter – értesült a 24.hu. Tóth Tamást június 10-én bízták meg a Bács-Kiskun megyei rendőrfőkapitányság vezetésével. A lap úgy tudja, hogy az állománynak nem tetszett a tekintélyelvű vezetési stílusa, negatív megítélése volt, és úgy tűnt, a kinevezése magában hordozta egy komolyabb leszerelési hullám kockázatát.Többek között a Közszolgálati Rendőrszakszervezet (KRSZ) is ellenezte Tóth Tamás kinevezését, ezeket az aggályokat pedig jelezte a belügyminiszternek is.Tóth Tamás egyébként 2016. november 1. óta irányította a büntetés-végrehajtást, Pósfai Gábor június 2-án menesztette erről a pozícióról, utódjának Schmehl János bv. vezérőrnagyot nevezte ki.Bács-Kiskun megyében azért kellett új rendőrfőkapitányt kinevezni, mert május elején tragikus hirtelenséggel meghalt Gulyás Zsolt, aki évekig töltötte be a pozíciót, több mint három évtizedet dolgozott a rendvédelemben. https://hvg.hu/itthon/20260617_mecser-tamas-rendorfokapitany-parlamenti-bizottsah-meghallgatasNyitókép: Túry Gergely
24.hu: Pósfai Gábor kevesebb mint két héttel a kinevezése után válthatta le Tóth Tamás Bács-Kiskun megyei rendőrfőkapitányt
A lap értesülései szerint az állományon belül negatív megítélése volt a korábbi bv-parancsnoknak.










