Kinevezését sok szakmai bírálat érte.
A belügyminiszter visszavonta egyik első kinevezettje, Tóth Tamás rendőr altábornagy megbízását, akit valamivel több mint egy hete, június 10-én bíztak meg a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság vezetésével – értesült több egybehangzó forrásból a 24.hu.
A belügyminisztériumtól megkérdeztük, valóban leváltják-e Tóth Tamást, és amennyiben igen, mi indokolja a gyors cserét, de érdemben nem válaszoltak a kérdéseinkre, helyette – korábbi gyakorlatuknak megfelelően – annyit írtak, hogy amennyiben mondandójuk lesz, arról „közlemények útján tájékoztatják a lakosságot”.
Tóth Tamás 2010 és 2014 között Budapest rendőrfőkapitányaként irányította a fővárosi rendőrséget, majd 2016-tól idén júniusig tíz éven át a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnokságának vezetője volt. Lapunk úgy tudja, Tóth Tamást
sok bírálat érte tekintélyelvű vezetési stílusa miatt, az állományon belül olyan negatív a megítélése, hogy kinevezése egy komolyabb leszerelési hullám kockázatát is magában hordozta.









