Küzdelmes út vezetett Ráthonyi-Palácsik Tímea számára az anyaságig: 15 hormonkezelésen és 17 műtéten esett át, mire megtapasztalhatta a szülőség örömét. Fiát, Bent tavaly év elején béranya hozta világra, ekkorra pedig már az üzletasszony szíve alatt is egy új élet fejlődött. Hailey lánya hat hónappal a bátyja után jött világra.
Az édesanya – aki missziójának érzi, hogy létrehozzon Magyarországon egy olyan klinikát, ahol a modern orvostudomány és az emberség kéz a kézben jár, hogy a termékenységi problémákkal küzdő nők megfelelő kezelést kaphassanak – nemrég a Fertility Fórum – Ha nem jön a baba orvosi podcast vendége volt, ahol egyebek mellett a terhességéről és szüléséről is mesélt. Utóbbi igencsak megviselte.
Nem volt semmiféle komplikáció a terhesség során, viszont valószínűleg azért, mert sokat emelgettem a kisfiamat, Bent, a placenta lejjebb helyezkedett el, ráadásul a baba majdnem négy kiló volt, ezért mindenképpen császármetszést javasoltak
– idézte a Blikk Ráthonyi-Palácsik Tímeát, akinek már a műtét előtti napon megkezdődtek a fájásai, ám akkor még hazaengedték pihenni. Ekkor még nem sejtette, milyen megpróbáltatások várnak rá.
A császármetszés nagyon rossz élmény volt, holott én az összes műtéti beavatkozást »szerettem«, a császár viszont nagyon megviselt, és az ezt követő tíz hét is. Persze, lehet, hogy azért, mert 42 éves voltam, de szerintem már az epidurális érzéstelenítést is rosszul adták be, mivel nem működött rendesen. Elviselhetetlenül fájt a fejem, annyira, hogy létezni sem tudtam, és amikor elkezdték szurkálni a hasamat, még éreztem, és kiabáltam, hogy fel ne vágjanak. Erre két ember felemelte a lábamat, és akkor kezdett el hatni az epidurális érzéstelenítés.








