A gyerekvállalási kedv ösztönzésével az Orbán-kormány 16 év alatt csupán kérészéletű sikert tudott elérni: a teljes termékenységi arányszám először javult, ám aztán zuhanni kezdett és tavaly már nagyon közel járt az induló, 2010-es szinthez. Erre jutottak az összeállítás készítői, Stephanie Hegarty és Paulikovics Zsófia.

hvg360

Tomas Sobotka, a Bécsi Demográfiai Intézettől egyértelműen kudarcnak minősíti a magyarországi próbálkozást, hiszen nem lett semmi a nagy tervekből. Ám van olyan vélemény, hogy valójában sikertörténetről beszélünk, hiszen egész Európában egyre kevesebb gyerek jön világra, és Magyarországon így sikerült elhárítani a még nagyobb hanyatlást.Timothy Carney, az American Enterprise Institute vezető kutatója úgy gondolja, hogy Orbánnál már azt az eredmények közé kell sorolni, hogy a családtámogatást a politika középpontjába állította. Mások szerint a kedvezmények egyenlőtlenül oszlottak meg.

Hozzászólások